ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6627441
*
nr 662 7441
Spegel
höjd: 90, längd: 140
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2010
kl 18:19:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 20:09:17
1
1.100 kr
18/10 10:06:50
2
350 kr
18/10 10:07:34
2
450 kr
18/10 10:08:15
2
550 kr
18/10 10:08:38
2
650 kr
18/10 10:09:35
2
750 kr
18/10 10:11:15
2
850 kr
18/10 10:12:37
2
950 kr
18/10 10:13:12
2
1.100 kr
18/10 10:19:35
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 662 7441
Spegel
höjd: 90, längd: 140
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 20:09:17 | 1 | 1.100 kr |
18/10 10:06:50 | 2 | 350 kr |
18/10 10:07:34 | 2 | 450 kr |
18/10 10:08:15 | 2 | 550 kr |
18/10 10:08:38 | 2 | 650 kr |
18/10 10:09:35 | 2 | 750 kr |
18/10 10:11:15 | 2 | 850 kr |
18/10 10:12:37 | 2 | 950 kr |
18/10 10:13:12 | 2 | 1.100 kr |
18/10 10:19:35 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27